Wnętrza

Przebywanie we wnętrzu drewnianego domu to unikalne doznanie estetyczne - zarówno dla oka jak i dla innych zmysłów. Żywiczny zapach drewna jest wyraźnie wyczuwalny mimo upływu lat oraz zastosowania niezbędnych środków konserwujących i ochronnych.

Wykonujemy pełen zakres prac wykończeniowych - od boazerii drewnianych i podłóg przez indywidualnie projektowane schody i balustrady, do prac glazurniczych i instalatorskich. Dzięki temu możemy realizować wszelkie zlecenia naszych klientów i oddawać wybudowany dom w stanie "pod klucz" - gotowy do zamieszkania.

Elementy wykończenia wnętrz

Podłogi

Podłogi

Podłogi - panele podłogowe

Ostatnio największą popularnością cieszą się panele drewniane – są ekonomiczne i efektowne, a także proste w montażu. Dzięki warstwowej budowie drewnianych elementów, decydując się na drewno, z którego chcemy mieć podłogę, często możemy zapomnieć o jego gatunkowych, użytkowych niedostatkach – przede wszystkim niewystarczającej stabilności.

W przypadku paneli powinniśmy zwrócić szczególną uwagę również na ich przeznaczenie określone przez producenta, gwarancję, odporność warstwy użytkowej na wgniecenia, zarysowania, działanie substancji chemicznych i promieniowanie UV. Warto też, dokonując wyboru, wziąć pod uwagę zabiegi konserwacyjne, których taka podłoga będzie wymagała.

Podłogi - wiejskie deski

Deski pasują nie tylko do rustykalnych wnętrz. Taka podłoga wykonana z wyselekcjonowanego drewna, bez sęków i innych wad będzie nam służyć nawet kilkadziesiąt lat. Deski zawsze lepiej układać prostopadle do dłuższej ściany pomieszczenia, dzięki temu powiększymy je wizualnie. Jasny odcień drewna zestawiony z pastelowymi kolorami doda wnętrzu lekkości. Zaolejowane deski sprawdzą się nawet w łazience, ale z dobrą wentylacją.

Parkiet

Tradycyjny parkiet nie wychodzi z mody. Zmieniają się jedynie szczegóły, np. wielkość klepki. Teraz dobrze widziany jest większy format. Parkiet to podłoga drewniana na lata. Pasuje do każdego wnętrza, nawet tego z elementami w stylu rustykalnym. Podłoga po cyklinowaniu jest jak nowa. Powierzchnię parkietu najlepiej zabezpieczyć ekologicznym lakierem poliuretanowym lub olejem do podłóg.

Terakota i glazura

Te elementy wykończenia to już standard - ze swojej strony zapewniamy rzetelne doradztwo i profesjonalne wykonanie.

Ściany, schody, stolarka okienna i drzwiowa

Ściany, schody, stolarka okienna i drzwiowa

Ściany

Najprostszym rozwiązaniem jest pozostawienie ścian wewnętrznych domu bez dodatkowego wykończenia. Dzięki temu można uzyskać tak niepowtarzalny wystrój, jaki tworzy naturalne drewno.

Warstwę wykończeniową ścian i sufitów wykonuje się zwykle z desek, boazerii lub płyt gipsowo-kartonowych. Można też ułożyć drewniane panele imitujące bale. W domach nieocieplonych, drewniane ściany wewnętrzne maluje się bezbarwnymi lakierami akrylowymi lub pokrywa woskami. Jeśli jednak nie odpowiada nam taka aranżacja, możemy sięgnąć po inne rozwiązania.

Dużą popularnością cieszy się tradycyjne wykończenie ścian przy pomocy płyt gipsowo-kartonowych. Możemy również zaproponować dowolne okładziny wewnętrzne, wykańczając ściany wewnętrzne kamieniem, glazurą, terakotą. Możemy dobrać ulubiony kolor farby czy też odpowiadający Państwu rodzaj tapety.

Schody

W domach piętrowych montuje się zazwyczaj schody sosnowe, ale oczywiście można też zamówić schody z innego gatunku drewna.
Te wykonywane z najlepszych gatunków drewna przez naszych stolarzy których rzemiosło jest na najwyższym poziomie, są oczywiście droższe niż standardowe ale i bardzo piękne. Takie schody to dzieło sztuki i w każdym domu będą się świetnie prezentować. Oczywiście większość projektów jest tworzona tak aby pasowały do wnętrza.
Wzory tralek i poręczy balustrady zawsze ustalamy indywidualnie z Klientem.

Stolarka okienna i drzwiowa

Najbardziej wymagającym Klientom jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania wysokiej klasy, wykonane z klejonych elementów drewnianych. Kolor stolarki do wyboru - również wykonanie stolarki drzwiowej z określeniem szczegółów wyglądu pozostawiamy wyborowi Klienta. Oferujemy także rozwiązania bardziej ekonomiczne.

Komfort i wygoda

Oczywiście wnętrze każdego naszego domu aranżujemy dokładnie według oczekiwań Klienta. Wszystkie detale mogą być dowolnie modernizowane - jesteśmy w stanie sprostać najbardziej szalonym Państwa pomysłom, bo dom drewniany daje ogromne możliwości aranżacyjne. Niezależnie od tego, czy jest się zwolennikiem tradycji, czy też miłośnikiem bardziej nowoczesnego stylu, aranżację domu drewnianego można z łatwością dostosować do indywidualnych preferencji.

Naszym Klientom potrafimy skutecznie pomóc również w tym zakresie - od umożliwienia konsultacji ze specjalistą od aranżacji wnętrz, do możliwości obejrzenia wnętrz gotowych już domów naszych Klientów.

WNĘTRZA - zobacz niektóre realizacje:

WNĘTRZA-01
WNĘTRZA-01

WNĘTRZA-01  

WNĘTRZA-02
WNĘTRZA-02

WNĘTRZA-02  

WNĘTRZA-03
WNĘTRZA-03

WNĘTRZA-03  

WNĘTRZA-04
WNĘTRZA-04

WNĘTRZA-04  

WNĘTRZA-05
WNĘTRZA-05

WNĘTRZA-05  

WNĘTRZA-06
WNĘTRZA-06

WNĘTRZA-06  

WNĘTRZA-07
WNĘTRZA-07

WNĘTRZA-07  

WNĘTRZA-08
WNĘTRZA-08

WNĘTRZA-08  

WNĘTRZA-09
WNĘTRZA-09

WNĘTRZA-09  

WNĘTRZA-10
WNĘTRZA-10

WNĘTRZA-10  

WNĘTRZA-11
WNĘTRZA-11

WNĘTRZA-11  

WNĘTRZA-12
WNĘTRZA-12

WNĘTRZA-12  

WNĘTRZA-13
WNĘTRZA-13

WNĘTRZA-13  

WNĘTRZA-14
WNĘTRZA-14

WNĘTRZA-14  

WNĘTRZA-15
WNĘTRZA-15

WNĘTRZA-15  

Wnętrze wykonane dokładnie według życzenia Klienta